středa 13. května 2015

Tipy na výlet. Čapí Hnízdo u Olbramovic - Dvůr Semtín.

V jednom sobotním odpoledni jsme si udělali výlet na farmu Čapí Hnízdo u Olbramovic. V regionu dopravně dostupné vozidlem po silnici I/3 nebo z východu po silnici 1116. Před areálem je dost prostorné parkoviště, kde lze v klidu zaparkovat. Při vstupu do areálu nás na vrátnici oslovil příjemný vrátný a vysvětlil vše podstatné.

Celý areál je krásně upraven a pro děti a i dospělé je tu spousta podnětů. Významným prvkem areálu je rybník Slavnič a dominantou starý zachovalý komín bývalého lihovaru, na kterém se ještě v květnu 2015 usídlili čápi. Pokud vyjdete zpět z areálu, můžete přejít do Eko Centra. To nabízí možnost shlédnutí řady zvířat, které se nepodaří člověku z blízka normálně v přírodě shlédnout. Eko Centrum spolupracuje s Ochranou fauny Votice. Děti se navíc určitě mohou zabavit na velké prolézačce dřevěného hradu.
 
Pokud člověk na jednu stranu chválí, tak by měl také zmínit zápory areálu. Pokud se budeme na věc dívat tak, že vše patří do skupiny majetku současného ministra financí ČR, tak by šlo pouze vytknout ceny za služby (např. cena za polévky je v jednom případě cca 90 Kč a v druhém 200 Kč). Cena za ubytování v hotelovém komplexu za jednu noc dosahuje částky cca 8000,- Kč za pokoj. Člověk může mít prostě špatný pocit z toho, že mnoho průměrných Čechů dalo hlas panu Babišovi a on se jim odměňuje druhou stranou mince. Je navíc možné, že změna cenové politiky by mohla být areálu nápomocna v jeho prosperitě. Přesto všechno doporučuji navštívit.

Žádné komentáře:

Okomentovat